LOGO KOCZARGIimg_KOCZARGI
Home
 
Logowanie
Uzytkownik:  
Hasło:   
Pogoda
Informacje na temat aktualnej pogody w okolicy lotniska według meteo.icm.edu.pl
Aktualności
21/07/2014  dodał Krzysztof Kiljan
Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniach, prowadzeniu oraz uprzątnięciu całego obozowiska po III Warszawskich Zawodach Makiet Szybowców dla Włodka Lisika, Tomka Grodzkiego, Marcina Sczerbaczuka,Jarka i Piotrka Kowalskiego. Bez waszej pomocy mogło by się nie udać zorganizować tak fajnej imprezy.

21/07/2014  dodał Krzysztof Kiljan
Gratulacje dla kolegi Włodka Lisika, który podczas III Warszawskich Zawodów Makiet Szybowców, jakie odbyły się w dniach 19-2.07 na lotnisku Izdebno Kościelne, jako debiutant wywalczył sobie 3-cie miejsce w klasie Retro. Brawo Włodku tak trzymać!

Najlepsze galerie
Model samolotu Junak 2
ARCHIWUM POWSTAWANIA LOTNISKA
NIE SAMYM MODELARSTWEM CZŁOWIEK ŻYJE
 
Galeria: Spacewalker II - budowa

Dodana dnia 06/04/2009 przez Krzysztof Kiljan
Głosów: 6

Opis: Zachęcony sukcesem budowy modelu Spacewalker 1/4, postanowiłem z synem zbudować kolejny.W tej galeri postaram się przedstawić kulisy budowy klasycznego modelu, z zestawu typu tartak. Tym razem wybrałem model Spacewalker II w skali 1/4, zestaw pochodzi z firmy SIG. Do napędu użyję silnika ASP-160 FS Boxer.

Zdjęcie Opis
Stanowisko pracy przygotowne, jak widać obecnie model to nic innego jak zbór listew, desek i plastkiowych wyprasek. Lecz już za kilka dni będzie przypominał samolot.
Po rozpakowaniu i opisaniu elementów wycinanych w deskach balsowych, przystąpiłem do przygotowania dźwigarów skrzydła.
Aby przyspieszyć proces budowy,będę wykonywał równolegle obydwie połówki skrzydeł. Dolne dźwigary już na swoim miejscu, można ustawiać żebra.
Po kilku dniach przerwy prace zostały wznowione.
Krawędź natarcia będzie zbudowana z dwóch listew. Pierwsza zostanie oszlifowana do właściwego kształtu jeszcze przed przyklejeniem kesonu, następnie po zabudowaniu kesonu zostanie doklejona druga i oszlifowana zgodnie ze wzorcem na planach.

Wszystkie materiały publikowane na stronie www.koczargi.waw.pl są chronione prawem autorskim. Publikowanie, kopiowanie bez pisemnej zgody administratora strony jest surowo zabronione.